Deli Defteri 4. Sayı

Deli Defteri Aylık Mizah Edebiyatı Dergisinin 4. Sayısı Çıktı!

Mart ayında yayın hayatına başlayan Ankara merkezli “fanzin kılıklı dergi” her ay çıkıyor. Şimdilik, Ankara, İstanbul ve İzmir’de seçkin ya da geçkin bazı kitapçılarda ziyaret edilebilen dergi, web sitesi ve Türkiye çapında dağıtım ağı kurma çalışmalarını sürdürüyor.

Bazı çevrelerce mizahın edebiyatı olmaz dense de mizahın edebiyatını, edebiyatın mizahını yapmaya çalışıyor deli defteri. Türkçe ve çeviri mizah hikayeleri ve mizahi yönü ağır basan denemeler yayınlıyor. Hem bugünü takip etmeye hem de geçmişi hatırlatmaya çalışıyor. Genç bir ekipten oluşan dergi, hevesli ve yetenekli yazarlara her zaman açık. “Hevesli” diyor çünkü yazmak, özellikle mizah yazmak bir heves işi. “Özenerek” başladı her şey bu genç kadro için.

Derginin, Gölgelerin Gücü Adına Sahibi: Hayri Vaka. Genel Yayın Yönetmeni: Edip Üryanî. Telaşe Müdürü ise Nazife Demir. Yazar kadrosu ise; Esrar Baz, Neron Romayakan, Ertem Ümit, Nazife Demir, Seyfullah Aslan, Hayri Vaka ve Edip Üryanî’den oluşuyor.

4. sayıda; Amerikalı yazarlar Woody Allen, Jack Handey ve Arjantinli yazar Fernando Sorrentino’dan çeviriler var. Ahmet Rasim taa 1920’lerden “Adab-ı Muaşeret” mevzusuyla sesleniyor. Nazife Demir “İki Orta Bir Sade Haydi Bana Müsaade” diyerek “facebook” çılgınlığına parmak basıyor, Esrar Baz “En Önsöz”de Deli Defteri ile tanışmasını anlatıyor, Ertem Ümit “Umuda İthafen Umutsuz Yazılar – Kısım 2”de hüzünbaz ve esrik ve üzünçlü ve güdük sevindirik durumlara el atıyor. Hayri Vaka “Babcock’un Günlüğü” nde hayat fobisi ile karşı karşıya kalmış bir kadının yarı deli öyküsünü anlatıyor. Ayrıca dünyaca ünlü bazı komedyenlerin, bazı özlü, közlü ve tuzlu sözleri sayfalara serpiştirilmiş.
Deli Defteri kendini şöyle tanıtıyor: “DELİ DEFTERİ: çok gülüngeçli okungaç, kaçmayın, okuyun!”

Dergiyle iletişim kurmak için; delidefteri@gmail.com adresine bir selam verilmesi yeterli.

One thought on “Deli Defteri 4. Sayı

Bir yanıt yazın