Eşşek şairin öznitelikleri

1.       Eşşek şair, her ay bir dergide şiir yayımlamak zorundadır. Aybaşı görür. Ölü yumurtalarını atmalıdır dışarıya. Aybaşı görmediğinde hamile kaldım şüphesiyle koşa koşa eczaneye teste gider.

2.       O, memurdur. Kendisine verilenle kendini var kılan eşşektir. Devletin sırtında özelleşmeyi bekleyen bir kamburdur. Kamusal bir hayvandır. Ya zehirlenmesi ya yılkıya bırakılması olmadı geri dönüşüm için mezbahaya gönderilmesi gerekir.

3.       Bankacıları, gsm operatörlerini, müteahhitleri sırtında cehenneme taşıyacak eşşektir o.

4.       Rektör katırı akademiğin bir gün adının altını çizeceği günü sabırla bekler. Geleceğe inancı tamdır.

5.       Yerinden memnundur. Yuvalandığı dergisinde mutludur. Abileri vardır orada. Cinsine göre abisi ona nerede eteğini toplaması gerektiğini, kimin altına yatması gerektiğini ya da kime çükünü göstermesi gerektiğini öğretir. Abisi ona kuyruk acılı hatıralarından, ilk tecrübelerinden bahseder.

6.       Eşşek şair, şair olmadan önce şairliği keşfetme yetisine sahiptir.

7.       Zavallı halka karşı, kendi zavallılığının daha yüce olduğunu estetize eden bir hayvandır.

8.       Eşşek şair fotoşopu çok sever. Sürekli kendi fotoğrafı üzerinde rutuş yapar, effectler kullanır; başkası olmayı en iyi beceren hayvandır.

9.       Ön kapakta  poz vermeye sever, ön kapakta o ay sıra gelmezse en arka sayfada miskin, mistik olur; olmadı sine-yi millete döner kıçını.

10.   Eşşek şair, yücelikleri seven otçuldur.

 

(Eşşek şairin köylerde ergen ellerde hali nicedir.)

Bir yanıt yazın